Pazartesi, Nisan 23, 2018
Yazı Boyutu

BANDIRMA TİCARET ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYIM

Ticaret Odası Başkanlığına adaylık açıklamasını yaptığım basın açıklamam ;

"Değerli Basın Mensupları,

9 Ekim 2017 tarihinde Bandırma Ticaret Odası seçimleri yapılacaktır. 12 Meslek Grubunda yapılacak olan bu seçimler ile yeni meclis ve meslek komiteleri seçilecektir. Seçim süreci çok kısa bir süre önce alınan yönetim kurulu kararı ile başlamış oldu. Burada sözcülüğünü yapmış olduğum grup, farklı meslek gruplarında bağımsız adaylıklarını koymak üzere yola çıkmış bizler tarafından oluşturulmuştur. Bu işin mutfağında burada birlikte olduğumuz çok özel insanlar bulunuyor. Bazı arkadaşlarımız ise işleri nedeniyle toplantıda bulunamıyor. 1dik, 2 olduk, 4e çıktık, 8 gruba oradan 10'a derken çığ gibi büyüyerek 12 grupta adaylarımız hazır hale geldi. Bu süreçte hep beraber titizlikle çalıştık. Bir bağımsızlar hareketi olarak başlayan, sonrasında birleşerek tamamlanan bir sürecin sonucu taşın altına elini sokmaktan çekinmeyen bir ekip oluştu. Birleşik Bağımsızlar Hareketi de diyebiliriz bu çalışmaya.

Değerli arkadaşlar, yaptığımız toplantılar sonucu bu özel ekibin seçime bir başkan adayı ile gitmesinin elzem olduğu kanaatine vardık. Aramızdan bir başkan adayı belirledik. Tüm gruplardaki adaylarımız ile istişare ederek, oy birliği ile ismim üzerinde kanaate varılmıştır. Bu sebeble, bu toplantı vesilesi ile Bandırma Ticaret Odası Başkanlığına aday olduğumu açıklıyorum.

Ekip halinde yaptığımız bu seçim hareketinin Bandırma'ya ve vatanımıza hayırlı olmasını dilerim. Açıkçası bizler Bandırma sevdalılarıyız. Bandırma öyle bir şehirdir ki, Bandırmalı olmak öyle özel bir değerdir ki sözlerle anlatılamaz. İşte bu sebeble şehrimizin gelişimine katkıda bulunmak, eksikliklerin giderilmesinde rol oynamak adına böyle güzel bir ekiple göreve talip oluyoruz.

Bizler Bandırma'yı sırtında yük olarak değil, başımıza taç olarak görenlerdeniz.

5 Mart 2013 tarihinde yani 4 sene önce seçime gidilirken 1600 civarı üyesi olan bir Ticaret Odasından 2017 yılı itibariyle kuruluşunun 91. yılını kutlayan ve hızla büyüyen Bandırma'nın bir sonucu olarak 2000 adet üyeyi çoktan aşmış olan bir odaya dönüşülmüştür. Yani oda üyelerimizin sayısı bu süreçte %30-40 aralığında bir artış gösterdiği gözlemlenmiştir.

Değerli basın mensupları, önümüzdeki hafta içinde kafamızda planladığımız projeleri kapsayan bir sunumu hazırlamayı planlıyoruz. Ancak ilk akla gelen şu konulara eğileceğimizi söyleyebiliriz ;

1. Bandırma'yı ilgilendiren tüm süreçleri takip edip, gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendireceğiz. Bu meseleler ile ilgili uzmanları BTO'nun değerli üyeleri ile buluşturacağız.

2. Bandırma artık kendi kabına sığmıyor. Bu sebeble daha önce denenmesine rağmen uygulama hatalarından dolayı verim alınamayan bir konuya eğileceğiz. Bandırma'da bir think-tank toplantılar zinciri oluşturmayı düşünüyoruz. Eğer ülke yönetimine, ekonomisine, Bandırma'nın gelişimine katkı sağlayacaksak, uluslararası arenada var olacaksak, think-tank anlayışı Bandırma'da hakim olmak zorundadır. Bu sistemin çalışma şekli doğrudan oda başkanları, dernek başkanları gibi kişileri çağırarak değil - işinde mesleğinde özgün fikirleri olan insanları bulup çıkararak yapmalıyız. Gençlerden faydalanmalıyız. Değerli arkadaşlar, eğer başarabilirsek - think-tank felsefesini Bandırma'ya sadece yerleştirsek büyük bir devrim yapmış oluruz. Bu tür düşünce kuruluşları gece karanlıkta arabayla giderken farların arabanın önünü aydınlatması gibi bir işlev görürler. Yani açıkçası uzun zamandır karanlıkta farsız yol almaya çalışan şehrimizin önüne ışık tutmak hedefimiz.

3. Bandırma'nın vilayet olması konusunda yine özgün fikirler ile dikkat çekerek bir platform oluşturacağız. Değişik fikirlerimiz var. Hem şehri motive edeceğiz, hem de ülke yöneticilerimizi bu çok önemli konuda görev yapmaya zorlayacağız. Bu konuda az önce izah ettiğim think-tank anlayışının da süreci hızlandıracağından eminiz.

4. Bandırma'da bir fuar alanı oluşturulması için imkanlarımızı değerlendireceğiz. Şehrimizin ticaret hayatına yeni soluklar getireceğini düşündüğümüz bir konu bu. Bandırma'da bir fuar alanı oluşturulması şehrimize gelecek yatırım miktarlarını arttıracaktır, hem de Bandırma esnafımızın ufkunu açacaktır.

Bunlar en basitinden aklımıza gelenler.

Değerli basın mensupları,

Seçimde oy rengimiz TURUNCU. Turuncu rengi "dışa dönük, heyecan ve mutluluk verici, dinamik ve dikkat çekici, iç açıcı" bir renk olarak bilinir. Yani bizim hareketimizin sinerjisine ve enerjisine çok uygun bir renk. Bu sebeple odamız üyelerine TURUNCU renge oy vererek bu sinerjiyi Bandırma Ticaret Odasına hakim kılmaya çağırıyorum.

Teşekkür ederim."

Basından ilgili haberler ;Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile