Pazar, Mart 07, 2021
Yazı Boyutu

Hakkımda

İlkokulu Yamanegeli İlk Öğretim Okulu, ortaokulu Kemal Pireci Özel Anadolu Lisesi ve liseyi Şehit Mehmet Günenç (ŞMG) lisesinde okuyarak mezun oldum. 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü kazandım. 

1996 yılında mezun olarak İnşaat Mühendisi unvanını aldım ve meslek yolculuğuma başladım. Mezun olduğum günden beri 1984 tarihinde kurulmuş olan aile şirketimiz ILGIN İnşaat ve Tic. Ltd. Şti. ortağı olarak Bandırma'da proje ve danışmanlık hizmetleri ile anahtar teslimi konut müteahhitliği hizmetlerinde bulunmaktayım. Bir dönem ortağı bulunduğum Yetkin 2000 firması ile farklı mühendislik dallarında hizmetler ürettim. Aynı zamanda Kentsel Dönüşüm Riskli Yapı Tespiti Uzmanı, A sınıfı İş Güvenlik Uzmanı ve (EKB)Enerji Kimlik Belgesi Uzmanıyım.

1996 yılında mezun olduğum günden itibaren ;

  • Anahtar Teslimi Konut Müteahhitliği,
  • Betonarme ve Çelik Yapı Projeleri,
  • Geoteknik Hizmetler ve Zemin Etüd Raporları,
  • Güçlendirme Proje ve Uygulama Hizmetleri,
  • Şantiye Şefliği,
  • Taahhüt ve Danışmanlık Hizmeti,
  • Gayrimenkul Değerleme ve Ekspertiz Hizmetleri,
  • Yapı Kimyasalları - Su ve Isı İzolasyon Sistemleri,
  • Isıtma-Soğutma Sistemleri,

gibi İnşaat Mühendisliği ve sektörel dallarda faaliyet gösterdim. İnşaat sektörünün birbirini tamamlayan bu hizmet alanları imalat ve projelendirme konularında tarafıma total bakış açısı sağladığı söylenebilir.

Mesleğimizin gelişimine katkıda bulunabilmek adına İnşaat Mühendisleri Odası Bandırma Temsilciliği yönetimlerinde 2 dönem görev aldım ve 3 dönem İMO Bandırma Temsilciliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüm(2011-2018 yılları arası). Ayrıca İnşaat Mühendisleri Odası 43, 44 ve 45. dönem Genel Kurullarında Balıkesir Şube Delegesi olarak görev yaptım.

Meslek hayatımın dışında ise ülke gençliğimizin eğitimine katkı sağlayabilmek adına Bandırmagücü Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığı'nı yürütmekteyim. 2017 yılı itibariyle 70'i lisanslı sporcu olmak üzere yaklaşık 180 çocuğumuz kulübümüzde sportif eğitim almaktadır.
Sportif olarak hayatımın bir döneminde Türkiye Futbol Federasyonuna bağlı İl Hakemliği yaptım.

1996'da başlayan meslek hayatı yolculuğumu topluma faydalı olacağını düşündüğüm sosyal faaliyetlerle süsleyerek dolu dolu geçirdim ve geçirmeye devam edeceğim.
Öğrendikçe bunları not etmek, not ettiğini ise paylaşmak gerektiğine inandığım için bu portalı oluşturdum.

Umarım portalın içindeki bilgilerin faydasını görürsünüz.

Gürkan İLGİN
İnşaat Mühendisi