Perşembe, Ağustos 06, 2020
Yazı Boyutu

İntellicad - Ekonomik Cad Yazılımları

Özgür yazılım olmasa da Autocad(*) için en önemli alternatif yazılımları İntellicad(*) tabanlı programlar oluşturuyor(Son dönemde bir de Bricscad). İntellicad(*) bir cad motorudur ve bunu herkes ITC(*) den yıllık belirli bir bedel karşılığı alıp geliştirip yeni bir cad yazılımı olarak piyasaya satışa sunabilir. Birçok farklı firma tarafından geliştirilen, hemen hemen her türlü çizim fonksiyonunu Autocad(*) kadar iyi yapabilen ürünler piyasa da bulunmaktadır.

Hem de bunu yaparken alıştığınız cad platformundan hiçbir taviz vermeden bunu size sağlıyorlar. Fiyatları ise genel olarak 250 - 750 $ arasında değişiyor.  Programları hemen satın almak zorunda değilsiniz. Aşağıdaki linklerden özelliklerini inceleyip 30 günlük deneme sürümlerini bilgisayarınıza indirip test edebilirsiniz.
4M İntellicad LİNKİ

ADEKO İntellicadKaydet

Bricscad (Tavsiye ettiğim yazılım : Artık İntellicad Değil - Yazılımın tamamen intellicad dışına taşıdı ve çok ciddi ve ekonomik bir cad alternatifi)

Staricad

Zwcad

Bunların dışında bir de Türkiye'de temsilcisi olmayan Progecad isimli bir intellicad yazılımı daha var. Bunun da aynı şekilde 30 günlük deneme sürümü bulunmaktadır. Güzel olansa bir de kişisel kullanım için free yani bedava sürümünün bulunması. Yalnız özellikle belirtiyorlar, ticari için yasak, özel kullanım veya kişisel kullanım için serbest diye, benden uyarması. Evet, işte bu mükemmel dedğinizi duyar gibiyim. Linkini aşağıda verdim. Sayfaya tıkladığınızda "progeCAD 2009 Smart: the ultimate freeware CAD finally available!" şeklinde sayfanın en altında bir yazı göreceksiniz. Bu yazıya tıkladığınızda sizi bedava sürümün sayfasına götürecek. Karşınıza çıkan sayfada "DOWNLOAD progeCAD 2009 Smart!" yazısına tıkladığınızda sizi sayfanın en altına götürecek ve "Click here to DOWNLOAD progeCAD 2009 Smart!" yazısının üzerine tıkladığınızda programı indirmeye başlanacaktır. Ama ben size kolaylık olsun diye indirme linkini de aşağıda veriyorum. Bu programın bedava verilmesinin sebebini bir yardım kuruluşu olan "doctors without borders" a yardım yapılması talebi. Bu yardımları Güney Asya, Güney Pasifik veya doğal afete maruz kalmış dünyanın herhangi bölgesinde kullanılacağı belirtiliyor.  Benden sadece iletmek ...

PARDUS KULLANICILARI İÇİN NOT : Wine programı ile programı çalıştırdım ve performans aldım. Progecad Smart ile gerçekten iyi bir cad alternatifli Pardus ile mühendisler içinde ciddi bir windows alternatifi oluştuğu düşüncesindeyim.

PROGECAD

progeCAD 2009 Smart! DOĞRUDAN iNDİRME LİNKİ

Evet, benim Türkiye'de faaliyet içinde olduğunu bildiğim İntellicad firmaları bu şekilde. Eğer bunlara ilave firmalar varsa beni yukarıda ki iletişim kısmından bilgilendirip buraya eklememe yardımcı olabilirsiniz.

(*) AutoCAD AutoDesk şirketinin ticari markası ve ürünüdür.IntelliCAD IntelliCAD Technology Consortium (ITC) organizasyonunun ticari markası ve ürünüdür.Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile